NAUJIENOS

Parodoje „Pagaminta Europoje“, pademonstruotas tarpvalstybinis identifikavimas

2012-10-23

2012 m. spalio 8-10 dienomis Europos Parlamente vyko paroda Pagaminta Europoje, kurios metu didelis dėmesys skirtas IRT panaudojimui sprendžiant visuomenės problemas realiame gyvenime, kas turi tapti laiko, energijos ir ekonominių resursų optimizavimo įrankiu, kuris efektyviai skatintų tolimesnį šiuolaikiškos ir modernios visuomenės vystimąsi visoje Europoje.

Parodos metu buvo pristatytas Europos Komisijos iš dalies Konkurencingumo ir inovacijų programos lėšomis finansuojamas bandomasis projektas STORK (angl. Secure idenTity acrOss boRders linKed) ir jo pasiekti rezultatai, pademonstruotas ir tarpvalstybinis identifikavimas.

Nuo 2008 iki 2011 m. pripažindamas elektroninio identifikavimo valdymo svarbą, STORK pasiūlė praktinius sprendimus, siekiant palengvinti piliečių gyvenimą, ir parodė, kaip naujosios IRT paslaugos gali padėti piliečiams bei verslui tapti mobiliems. Be to, projektas prisidėjo prie veiksmingo e. valdžios administracinių paslaugų supaprastinimo modelio ir pateikė bendrą strategiją, suteikiant galimybę patikimai naudotis e. paslaugomis, tokiu būdu ir toliau plečiant susipažinimą su asmens tapatybės kortelėms.

Europarlamentarai ypatingai domėjosi projekto idėja ir nauda bei išsakė visapusišką palaikymą, kadangi tai sukurs pagrindą būsimiems plačiai naudojamiems eID sprendimams, suteiksiantiems galimybę keistis juridinių ir fizinių asmenų atpažinties požymiais nepaisant sienų, tuo prisidedant prie Europos lyderiavimo skaitmeninėje rinkoje.

Vidaus reikalų ministerija, atstovaudama Lietuvai, kartu su 16 Europos Sąjungos valstybių narių ir Islandija 2011 m. sėkmingai užbaigė STORK įgyvendinimą. STORK projektu buvo siekiama sukurti ir išbandyti sprendimus, kuriais užtikrinamas patikimas ir saugus skirtingų Europos Sąjungos valstybių narių piliečių asmens tapatybės kortelių (eID) sąveikumas, ateityje suteiksiantis piliečiams galimybę savo ir kitose Europos Sąjungos valstybėse naudotis e. valdžios paslaugomis. Projekto metu Lietuvoje įdiegta bandomoji Europinė pasitikėjimo sistema (Pan European Proxy System - PEPS), sėkmingai išbandyta ir atlikti tarpvalstybiniai asmenų identifikavimai, naudojant realius eID kortelėse esančius sertifikatus, su 11 Europos Sąjungos valstybių narių. Šie sprendimai toliau bus plėtojami Europos Sąjungos STORK 2.0 projekte, kuriame dalyvauja ir Lietuva (Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, VĮ „Infostruktūra“ ir AB Ūkio bankas).

 
 

Atgal