Ko jums reikia...

Jūsų ATK yra du sertifikatai – asmeniui identifikuoti elektroninėje erdvėje ir kvalifikuotas sertifikatas elektroniniams dokumentams pasirašyti. ATK pasinaudoti galima dviem būdais:

1. Asmeniniame kompiuteryje;

2. Nemokamai visuose VIPT.

 

1. Norint pasinaudoti ATK asmeniniame kompiuteryje, Jums reikia:

1.1.  KOMPIUTERIO

Kompiuteris turi būti prijungtas prie interneto. Jums turi būti suteiktos administratoriaus teisės.

 

1.2. ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖS SKAITYTUVO

Kortelės skaitytuvas gali būti įmontuotas Jūsų kompiuteryje, klaviatūroje ar jungiamas atskira jungtimi kaip išorinis įrenginys. Kortelių skaitytuvo programinė įranga turi atitikti Jūsų kompiuterio programinę įrangą (daugiau informacijos apie kortelių skaitytuvus ir kur juos galima įsigyti rasite čia).

 

1.3. AKTYVIŲ ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖS SERTIFIKATŲ (VOKO su PIN kodu)

Kortelės sertifikatai aktyvuojami Jums gaunant ATK kai pasirašote, jog sutinkate, kad sertifikatai būtų aktyvūs. Jums išduodamas vokas su 8 skaičių PIN kodu, kurį reikės surinkti kiekvieną kartą naudojantis ATK sertifikatais.

PRIMENAME. Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie jau naudojasi arba ketina naudotis asmens tapatybės kortelėmis elektroniniam pasirašymui ar asmens identifikavimui elektroninėje erdvėje, turėtų nepamiršti, kad sertifikatas kortelėje galioja 3 metus (tokią galimybę gyventojams, kurie įsigijo korteles 2009 m. ir vėliau, suteikia naujo pavyzdžio kortelėse įdiegta sertifikavimo sistema (kontaktinis ir nekontaktinis lustai). Praėjus šiam laiku nuo kortelės išdavimo gyventojas turi kreiptis į apskričių centrus arba Gyventojų registro tarnybą prie LRVRM dėl kortelės sertifikato atnaujinimo. Atnaujinti sertifikatą nėra privaloma, tai aktualu tiems asmenims, kurie sertifikatu naudojasi. Kortelės sertifikato atnaujinimo paslauga yra nemokama.

Daugiau informacijos čia.

 

1.4. KORTELĖS IR SERTIFIKATŲ PROGRAMINĖS ĮRANGOS

Kortelės ir sertifikatų programinė įranga, kurią reikia įdiegti į Jūsų kompiuterį, teikiama nemokamai. Jas rasite čia.

 

2. Neturite kompiuterio arba dar nesate įsigiję kortelių skaitytuvo?

Jei Jūs neturite kompiuterio, interneto ryšio ar dar nesate įsigiję kortelių skaitytuvo, nemokamai elektroninėmis paslaugomis galite pasinaudoti Viešuose interneto prieigos taškuose (VIPT). VIPT sąrašą rasite čia. Daugiau informacijos apie VIPT galima rasti adresu www.vipt.lt.

 

NAUDOKITĖS ATK TEIKIAMOMIS GALIMYBĖMIS!

 

 


Atgal